День святого Миколая, який ми відзначаємо 19 грудня 2020 року – це свято чудес і доброти.

Date: 20 грудня 2020 о 17:14, Refreshed 20 грудня 2020 о 17:34
91 view

Микола Чудотворець вважається заступником дітей і покровителем усіх мандрівників, моряків, студентів і торговців.

Він допомагав дітям з бідних сімей, підкидав монети, їжу, іграшки у виставлені за двері черевички. Ще одна легенда оповідає про те, як єпископ Микола дав бідній дівчині гроші на придане, і вона змогла вийти заміж за коханого.
На згадку про діяння Миколи, в 10 столітті в легендарному соборі Кельна вперше почали роздавати солодощі маленьким парафіянам. А пізніше – в Німеччині і по всій Європі, напередодні святкування Дня Миколая в будинках розвішували черевики і шкарпетки, щоб вранці знайти в них солодощі та гостинці.
      За легендою, він непомітно спостерігав за дитиною протягом усього року і записував в чарівну книжечку всі її хороші та погані вчинки. Існує повір’я, що в ніч з 18 на 19 грудня Чудотворець приходить в дім до кожної дитини в супроводі двох ангелів і двох чортиків. Вони і розповідають святому, що хорошого і що поганого зробила дитина за останній рік. Якщо поведінка малюка залишає бажати кращого, Святитель кладе йому під подушку лозинку. Це сигнал про те, що дитині пора виправлятися.
       У святого Миколая люди просили захисту і благословення для всіх членів родини і для всього господарства. З давніх-давен святителя люблять за його доброту і безкорисливість, тому християни увічнили його ім’я в чудовому святі – Дні святого Миколая.
Напередодні цього чудового свята помічники Миколая завітали і у нашу школу, роздали усім учням солодкі смаколики, особливо раділи маленькі школярики: колядували, співали, дякували. А допоміг організувати таке свято генеральний директор ТОВ «Вирівський кар’єр» Горець Юрій Петрович, який завжди надає школі спонсорську допомогу.