Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Відвідування сайта
Total 25 common:people_all_forms
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 48 common:people_all_forms

Наші статті

Date: 22 вересня 2019 о 18:03, Refreshed 12 жовтня 2021 о 08:08

Вікторина "Ми знаємо все про край,в якому ми живемо"

Україна молода держава, але вона швидко подорослішала, адже її дитинство було не легким. ЇЇ коротке життя вже є насиченим яскравими подіями і гіркими періодами, хорошими і поганими особами в її історії. Тіло України вже покрите рубцями, шрамами, але незважаючи на це Україна дивовивжна – від величних Карпат і безмежних лугів до мальовничого Дніпра і трепетних Кримських гір. Пропонуємо тобі перевірити наскільки добре ти знаєш свою Батьківщину

В якій частині находиться Україна. Який острів на території України найбільший Яке озеро в Україні називають морським оком. Який найбільший український заповідник Яку назву має найдовша печера Оптимістична  З скількох рядків складається український гімн Найбільший духовий інструмент  скільки памятників Шевченку знаходиться на Україні.6 автор першої в світі Конституції  Пилип Орлик відома українська художниця Катерина Білокур Найглибша станція метро у світі Київ арсенальна Одна з відомих різдвяних пісень щедрівка Де знаходиться географічний центр Європи Радехові

Факти про осінь Не всі знають, що це таке. Пояснити саме слово «осінь» жителю тропічного регіону, де її просто немає, може виявитися нелегким завданням. У Південній півкулі Землі осінь триває з березня по травень. В Московській державі до 18-го століття осінь офіційно тривала з 23 вересня по 23 грудня, тобто до Різдва. В Ірландії осінніми місяцями вважаються ті ж, що і у нас, але деякі консервативні ірландці вважають це час року інакше, згідно своїм древнім традиціям — з серпня по жовтень. Календарна осінь збігається з метеорологічної, а ось настає астрономічна з затримкою, трохи пізніше. У зоні помірного клімату європейської частини метеорологи умовно поділяють осінь на 5 підсезонів. Саме в цей час року починається міграція перелітних птахів на зимівлю. Осіннє рівнодення припадає на 22-23 вересня. В цей час на Землю надходить найбільша кількість сонячної енергії, а з-за сонячної інтерференції іноді виникають проблеми з бездротовим зв’язком. Згідно зібраної вченими з США статистики, люди, народжені в осінні місяці, в середньому живуть довше, ніж ті, хто народився в інший час року. Тепле бабине літо, яке трапляється у вересні, в деяких країнах Балкан називають циганом влітку. Американці і канадці звуть його індіанським. Осіння депресія — аж ніяк не вигадка. Їй схильні близько 5 відсотків населення. У багатьох людей в цей час почуття страху стає менш яскраво вираженим, тому різних подій в середньому трапляється більше. Слово «осінь» у багатьох різних мовах походить від слів, що позначали збирання врожаю. Часто проблеми створює встеляюче дороги і тротуари листя, особливо якщо воно намокає під дощем. На ньому часто підсковзуються пішоходи і велосипедисти, а автомобілістам не можна забувати, що гальмівний шлях з ним може збільшитися до десяти разів. Листя восени зазвичай жовтіють стрімко, іноді протягом декількох днів дерево повністю змінює свій колір. Вироблення хлорофілу в листі припиняється, і воно швидко змінює колір. Бабине літо буває не щороку. Це залежить від метеорологічних умов. На екваторі осені не буває зовсім. Як, втім, і весни. В осінні місяці часті перепади атмосферного тиску, іноді досить різкі. Це приносить серйозні незручності метеозалежним людям. На мові мікмаков, індіанського народу, що споконвіку мешкає на території Канади, деякі дерева названі у відповідності зі звуками, які восени видає вітер, що дме крізь їх листя через годину після заходу сонця. Листя опадає на багатьох деревах не тільки восени. Багато представників рослинного клімату в екваторіальних і тропічних зонах теж скидають листя, але не на зиму, а на сухий сезон.

Правила користування бібліотекою під час карантину.

Бібліотека працює в звичайному режимі.

Однак , якщо ви вирішили завітати до бібліотеки пам'ятайте :

Заходити в бібліотеку в масці.

В приміщення бібліотеки заходити тільки по два учні.

Дотримуватися дистанції між собою та бібліотекарем.

Не ходити без потреби по книжковому фонді.

Якщо ви погано себе почуваєте , перенесіть візит до бібліотеки на слідуючий раз, або замовте книги по телефону.

Переглядайте новини бібліотеки на шкільному сайті.

Бережіть своє здоров'я і здоров'я оточуючих вас людей.

              

                          Диспут                                                                                                                                                                                         

  Ніхто з батьків не хоче, щоб дитина виросла жадібною ,грубою. Батьки не можуть іноді зрозуміти, звідки береться егоїзм , байдужість. Шановні батьки ! Чому так іноді трапляється ?

 Одні батьки стараються виховувати дитину в суворості, інші ласкою. Та не завжди розуміють, що ласку та суворість потрібно нормувати, коли дитині 6- 7 років.

Дитина , яка постійно не слухається, говорить, що в батьків через неї постійні проблеми.

Тоді вона стає замкнутою, побоюється стати винуватою, і що знову через неї виникатимуть конфлікти з батьками.Як змінити таку ситуацію на краще.?

Діти, чи завжди ваші батьки знають, що вам потрібно?

Сергій заважає товаришам на уроці, вдається до бійки.Вчитель повідомила  батьків про витівки учня і запросила батьків до школи .Батьки не прийшли, але написали листівку, що з сином проведена робота.Листівку вчительці передав заплаканий син. Як тепер вчителю виправдатися перед учнем?

Як повинні були вчинити батьки в такій ситуації.?

Діти повинні уникати суперечок з батьками  , навіть тоді коли вони помиляються.Якщо діти не можуть переконати батьків у своїй правоті, то краще перевести розмову на іншу тему.

А ви, діти як думаєте ?

У колі сім'ї діти повинні себе тримати так , щоб не бути неприємним іншим.Уміти сказати те чи інше слово, а іноді утриматися від будь-яких слів.Батьки повинні пам'ятати, що усміхнена дитина приємніша, ніж похмура, а похвала дітям подобається більше ніж докори.Часто можна почути вислів дитини , коли вона звертається до батьків “Вам не подобається, що я погано поводжуся? Адитина від батьків чує відповідь. “Ти ніколи не зробив, чи не зробила нічого доброго”, і тим самим ображають дітей.

 Шановні батьки , як зрозуміти справжню причину роздратування і уникнути конфлікту?

Діти, а чи хвилюють вас проблеми батьків?

Те,що батьки говорять своїм дітям повинно бути подане так, щоб їх діти могли зрозуміти.

Повернувшись додому, Андрій побачив, як тато ремонтує велосипед Він запитав “Що ти робиш ,тату.? Хіба з цієї купи заліза щось можна зліпити? .””Не сунь носа не в свої справи, міг би допомогти.”сказав сердитий тато.В цьому діалозі агресивну позицію займають обидві сторони.

Шановні батьки, а яким би міг бути діалог без кофлікту?

У спілкуванні з дитиною батькам порібно добирати слова .Слова і тон надзвичайно важливі.Щоб уникнути конфлікту, у спілкуванні з дитиною не може бути жодного обману, замкнутості.Як батькам так і дітям слід пам'ятати, що слово може бути засобом приниження.

Діти,з якими словами слід звертатися до своїх батьків ?

Як попросити пробачення за невивчений урок і погану оцінку?

Батьки купили вам на день народження подарунок .Він вам не сподобався, Як у такій ситуації не образити батьків?

Чи завжди ваші батьки знають, що вам потрібно?

Мама Тані знайшла щоденник друзів і прочитала його без дозволу. Потім коментувала його в присутності всієї родини.

Чи можна довіряти свої таємниці батькам?

Позитивне спілкування з дитиною не проходить мимоволі. Воно вимагає терпимості.

Дитині не варто робити довгих вступів у розмові, коли вона винувата . Ось так “Знаєш, мамо це така справа.”

Мишко, прийшовши зі  школи і  заявив батькам “Андрій з нашого класу знову їздив в Америку.Чому ми не можемо туди поїхати?

Як  бути в такій ситуації батькам?

Хвора мама просить дитину піти до магазину .Син сердито відповідає “В мене невивчені уроки,” а сам сидить біля компютера.

Діти, як мав повестися син по відношенню до мами.?.

Найважливіше для дітей вранці -привітні очі матусі, в яких діти прочитають “Як я вас люблю , мої неслухняні ,А ще , посмішка .Це ж не вимагає великих зусиль. На ніч обійняти дітей .Це їм необхідно.І не потрібно кричати, а знайти переконливі слова.

Іноді батьки сперечаються між собою , а потім запитують дітей, на чиїй вони стороні.

Шановні батьки, чи повинно так бути?

Батьки зробили в квартирі ремонт і заборонили Олегу прикрасити власне робоче місце фоторрафіями .Звичайно виник конфлікт .Ображений син пішов з дому .

Як вірно поступити в такій ситуації ? Як ви думаєте, діти? Як думаєте, батьки?

Дитина хоче запросити на свій день народження своїх друзів, а не знайомих мами і тата.

Батьки ж говорять.”Ми будемо святкувати день народження за свої гроші, тому не вказуй нам кого запросити ?

Чи правільно вчиняють батьки по відношенню до дитини?

Діти, чи слід було дитині  ображатися на батьків?

Хлопчик,хоче, щоб у нього був кіт, чи собака. Він дуже любить тварин. Батьки ж сварять дитину і довго пояснюють,що з нею буде багато проблем.

 Шановні батьки, чому ж виникає конфлікт і як знвайти вихід?

Діти, а чи бувають конфлікти у вашій сімї і чому вони виникають?

Які заохочення і покарання застовсовують в вашій сімї?

Які принципи виховання ви успадкуєте від своїх батьків , а що робитимете інакше?

А щоб менше виникало конфліктів батькам потрібно залишити свої справи і приділити увагу дитині , а не відповідати. “Відчепися з своїми запитаннями, в мене й так справ багато.”

Визнавати свої помилки .Попросити в дитини пробачення, якщо були не праві, а не дорікати, що саме дитина винувата.Попробувати поставити себе на місце дитини.Визначити дитині день, коли вона зможе робити,що забажає в розумних рамках.

Встояти після дитячих сліз, якщо батьки розуміють, що то примха.

Хай  же  будуть ваші руки  сильнішими, а душі зрячими.Хай поруч з з матір'ю завжди йтиме батько.Хай кожна дитина,що приходить в цей світ матиме два крила, не за для того, щоб літати, а щоб упевнено ходити по землі.

     

   

                         

Благословен той день і час ,

Коли прослалась килимами 

Земля, яку сходив Тарас малими босими ногами.

Щоб вшанувати творчу спадщину Шевченка, виховувати на прикладі життя і діяльності Кобзаря любов до рідної землі, свого народу, його мови і культури ,бібліотека разом з класним керівником  Опалько О.П. та учнями 6 - б класу провели захід до дня народження поета. Про життя і творчість Шевченка розповіла бібліотекар .Учні читали вірші, підготували інсценівку.Прийняли присутні участь у брейн-рингу.  Змагалися команди хлопчиків та дівчаток.Команди демонстрували малюнки , а суперники відгадували до  якого твору належить малюнок,змагалися у конкурсі на кращого читця віршів Шевченка та прийняли участь у дитячих іграх Тарасика та Оксани. 

Всеукраїнський конкурс "Книгоманія-2020" пройшов між учнями 6-7 кл. 

Мета конкурсу : прищепити любов до читання. Пройшов перший етап конкурсу ,в якому прийняли учні, які  часто відвідують бібліотеку.Учасники конкурсу отримали сертифікати учасника "Книгоманія-2020"

Переможцем I туру  Всеукраїнського конкурсу стала Омельковець Оксана, учениця 6 - Б класу .Вона прийняла участь у II турі  Всеукраїнського конкурсу, який  проходив у районній бібліотеці.

 Зустріч  з поетесою Зоєю  Федорчук

Тихою стежкою осінь прийшла,

Гордо ступила , розправила плечі

глянула в поле, до лісу зайшла..

Ці поетичні рядки написала сарненська поетеса Зоя Федорчук, яка

в осінній погожий день завітала до Вирівськогоо Будинку культури на зустріч з старшокласниками, вчителями .Зустріли поетесу хлібом і щирими оплесками.

Учні Тишкова Ольга, Фурман Софія та Опалько Вікторія читали вірші про поезію, а Шило Сніжана подарувала пісню .

Перший свій вірш написала Зоя Георгіївна у 40 років. Вона навіть не думала, що стане поетесою і в таку пору візьметься за перо.

Та відкрився для пані Зої інший світ , світ творчості.І як говорила поетеса:-”Коли не лягають на папір хоч пару рядочків , значить день прожитий марно”. Зоя Федорчук по- своєму змальовує красу рідної природи, оспівує любов до рідного краю.Народилася вона в мальовничому селі Костянтинівка. Тут по споришевій стежині ходила до школи. Звідси пішла життєвою дорогою. Зоя Федорчук людина творча, а тому і професію обрала , пов'язану з прекрасним. Вона вже багато років працює художним керівником районного будинку культури .Вона автор поетичної збірки “Голос серця” Це її перша поетична збірка. яку видало видавництво “Сонях”.Тож і перший написаний нею вірш ввійшов саме в цю збірку. Збірка “Погляд зимового вечора”відкриває рядки з її життя, і здається,що пройняті вірші сумом за втраченим, за минулим. Прозова збірка “Падав тихий сніг”- це вже прозові твори,це життєві історії про колег, знайомих. Зоя Федорчук співавтор Всеукраїнської збіркки “Зоряні роси”,двох літературних альманахів Сарненщини”Пролісок”.А нещодавно Зоя Федорчук презентуцвала свою нову збірку “Осінній спалах”.Як розповідала поетеса, що дуже любить осінь ,от і захотілося видати збірку, в яку ввійло більша кількість віршів про цю чудову пору року.

Я прой дусь по стежині

У осіннє затишшя.

Ген в червонім намисті

Горобина зорить..

Саме у цій збірці надруковані такі поетичні рядки

Росою впало слово

І напоїло душу

Так рясно,Так святково

Мов дощ прив'ялу ружу

В своїх віршах вона може розповідати про звичайні речі буденними словами, але розкриває вона їх по-новому.

В її поезії і радощі ,й страждання, зустрічі й розлуки. Друкується поетеса в часописі “Сарненські новини”.Друкувалася у журналі “Дніпро”

Зоя Георгіївна розповіла про свій творчий шлях, а потім прочитала свої поезії. Гарно сприймаються її ліричні вірші.Дуже багато в її збірках віршів про кохання.

Я чекала на тебе вічність

І коханням отим жила

Заховала у серці ніжність

Лиш для тебе її берегла.

Якщо доторкнутися до поезії Зої Федорчук , то стає зрозуміло , що вона вміє глибоко зазирнути в душу, викресати в серці той вогонь, який буде зігрівати всіх на життєвій дорозі.

Коли запитали Зою Георгіївну чи буде вона і далі писати, вона відповіла “Якщо підкаже серце “ і прочитала свого нового вірша, який написала недавно .

До вітального слова запросили Абрамчук Настасію Василівну, вчителя. Вона подякувала за зустріч і пробажала творчих злетів.Хочеться подякувати Зоюї Георгівні за поетичні рядки і побажати їй людського добра, здоров'я міцного, поетичного натхнення, щастя без ліку та довгово віку.

Інформація шкільної бібліотеки Вирівської  ЗОШ про проведення заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек “Бібліотека Нової школи -простір для освітніх можливостей кожного учня”

Знайомство з книжковим багатством шкільної бібліотеки починається з того часу, коли дитина приходить вперше в бібліотеку. Щоб познайомити учнів 1 класу з казковим багатством бібліотеки ,   бібліотекар разом з вчителем Опалько Г.К. організуваали екскурсію до бібліотеки.

Любов до книги прищеплюють батьки  з самого дитинства.  Бібліотекар  Павлушко В.І. провела бесіду з батьками”Як навчити дітей читати”Вона розповіла, які книги потрібно читати дітям , і як читати.

Щоб познайомити учнів з професією бібліотекаря, привити любов до неї, бібліотекар  з учнями 6 класу   організувала “Дублер-шоу ”Бібліотекар на час”Учні вчилися, як правільно видавати книги, як працювати з фондом, організовувати виставки,відшукувати в інтернеті сценарії, складати план роботи.

З учнями 8 класу разом з вчителем Дубницькою Л.М. проведено смайл-опитування”Якою Ви бачите сучасну шкільну бібліотеку ?”.Учні вели мову про те, що бібліотека Нової школи повинна мати електронні підручники, сучасний дизайн, іноваційні технології.Після обговорення свої думки записали учні на смайликах.

Велику роль у пропаганді книги відіграють книжкові виставки.Вони приваблюють дітей цікавим оформленням.

В бібліотеці для читачів книгозбірні  організовано виставку нової літератури “Книжкова алея”

З учнями 3-А  класу разом з вчителем Опалько Н.А. організовано читацький марафон “Читаємо без зупинки”Учні читали ланцюжком уривки з улюблених книг”

Щоб залучити учнів до книг серед учнів 5-тих класів разом з класними керівниками Чудук І.Г., Єленець Т.А., Шиловою В.Г.організовано конкурс “Цей дивний світ-

бібліотека “Учні змагалися в номінаціях.

 Чарівний краю-Україна

Диво людства-книга

Весела розминка.

Переможців конкурсу нагороджено грамотами .З  учнями 2-А  класу

організовано день бібліотворчості “Читаємо, малюємо, граємо”

Учні читали улюблені казки, малювали до них малюнки, а також грали в ігри.

З активними читачами організовано бібліопресформес “Літературні герої в бібліотеці”Учні перевтілися в літературних героїв казки “Як Телесик свою казку шукав”

Під час проведення місячника була організована зустріч з сарненською поетесрою Зоєю Георгієвною Федорчук. Вона познайомила старшокласників з збірками поезій.

Бібліотекар організувала нову форму роботи “Читацький паркан” Учні та вчителі висловлювали пропозиції, подяки, зауваження шкільній бібліотеці”

Організована виставка дитячих малюнків “Бібліотека очима дітей”

Переможцями стали учні 3 -В. класу Легкобит Роман , Павлова Ангеліна, 4-В класу -Згурська Зоряна, а колективну грамоту отримали учні 2-А класу.

Протягом місячника проходила акція “Книжка в подарунок бібліотеці”

Завдяки проведення акції книжковий фонд бібліотеки поповнився на 30 примірників.

Comments:
Only authorized users can leave comments.