Психологічна допомога

Дата: 23 вересня 2020 о 18:20, Оновлено 24 лютого 2021 о 22:06

Ми проти насилля

Наси́льство — застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.
Типологія насильства
ВООЗ поділяє насильство на три широкі категорії, класифікуючи за суб’єктами, що здійснюють акт насильства:
•    замах на власне життя або здоров'я;
•    міжособистісне насильство;
•    колективне насильство.
Тобто відрізняється насильство, яке людина здійснює щодо самої себе; насильство, здійснюване іншою людиною або групою людей, насильство, яке здійснюється великою групою, наприклад: державою, організованими політичними групами, озброєними і терористичними організаціями.
Інша класифікація актів насилля може бути за їх природою:
•    фізичне;
•    сексуальне;
•    психологічне;
•    те, що полягає у завданні збитків або відсутності турботи.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ НАСИЛЬСТВА? ОБОВ’ЯЗКОВО ВІДРЕАГУВАТИ!
     1. Не намагайтеся з'ясувати «причини» насильницької поведінки з боку кривдника. Не розпитуйте деталей, в жодному разі не кажіть: «Що ти зробила, щоб він/ вона так з тобою поводився/ лась?» чи «Чому ти з цим миришся?».
     2. Поговоріть віч-на-віч, запитайте, чи все в порядку і чи потрібна допомога. Людина має розуміти, що їй є де шукати підтримку.
    3. Дайте номери телефону національних «гарячих ліній» із запобігання домашньому насильству (1547; 116-123; 0-800-50-03-35).
     4. Поясніть, чим і як саме ви можете допомогти. Звернутися до поліції, до лікаря, знайти прихисток, сконтактувати з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги, прихистити дітей тощо.
     5. Спробуйте придумати кодове слово чи сигнал на випадок негативного розвитку подій. Наприклад, якими фразами ви маєте обмінятися під час телефонного дзвінка у критичній ситуації насильства, аби просити допомоги.
    6. Просто вислухайте та підтримайте, не звинувачуючи. Це також важливо!
Якщо насильство відбувається просто на ваших очах і ви бачите загрозу безпеці, життю чи здоров’ю, викличте поліцію (102). За необхідності — і карету швидкої допомоги (103). Якщо маєте контакт із постраждалою, порадьте звернутися до мобільних бригад соцально-психологічної допомоги та/або зателефонувати на номер національної гарячої лінії із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0-800-500-335 або 116-123 (з мобільного).
Обов’язково поширюйте цей чеклист, аби якомога більше людей знали, як допомогти постраждалій від насильства! Не можна бути бездіяльними!