День Собо́рності України!
Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року.
Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії.
Акт возз'єднання, злуки двох Україн був радше символічним знаком прагнення єдності.
У цей день у нашій школі, на жаль, дистанційно були проведені різні виховні заходи.
У 1–4-х класах у межах курсів ЯДС, «Я у світі» класні керівники розповіли про події Української революції 1917–1921 рр., видатних державних діячів, як-от: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюру, Євгена Петрушевича.
У 5–9-х класах на Уроці Соборності звернули увагу на такі події, як-от: утворення Української Центральної Ради, проголошення УНР і ЗУНР, підписання й історичне значення ІV Універсалу, проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР.
Урок Соборності у 10–11-х класах наповнювався інтегрованим, науково-практичним, аналітичним та узагальнювальним змістом.