Всесвітній день читання вголос.

Date: 8 лютого 2021 о 06:51, Refreshed 8 лютого 2021 о 07:17
82 view

Всесвітній день читання вголос
    5 лютого 2021 року  всі читачі, книголюби та літературні гурмани святкують Всесвітній день читання вголос. Вчителі та учні нашої школи  вдруге долучилися до учасників Всесвітнього  дня читання вголос, читали скрізь: у школі, у класі, у бібліотеці, у спортзалі, на коридорі, на  уроці, на перерві. Довели всім і собі, що читати – круто, читати – клас.
10 фактів про користь читання вголос дітям
    1. Приділяти читанню треба щодня не менше 1 години на день. При цьому читати дитині не обов’язково безперервно цілу годину, можна читати уривками, по 10-15 хвилин, у вільний від гри та прогулянок час.
   2. Важливо, щоб читання для дитини було справою систематичною.
   3. Читання – це не лише обмін інформацією, це значно більше. Це спільне дозвілля батьків і дітей, прояв любові.
   4. Читання – це емпатійна взаємодія, тобто читання формує у дитини здатність емоційно відгукуватися на переживання іншої людини.
   5. Саме під час читання книжок дитина навчається розрізняти добро і зло, засвоює перші норми моралі, вчиться співчувати героям книжки.
   6. Діти, яким читають із раннього дитинства, за своїм розвитком до 7 років випереджають однолітків на 1-2 роки.
   7. У дітей, яким батьки читають регулярно не менше 1 години на день, словниковий запас у 2-3 рази більший, ніж у тих малят, кому батьки не читають.
   8. Читати дитині вголос необхідно до 12 років, навіть попри те, що дитина вже вміє читати сама. Адже самостійне читання для дитини – величезна робота, а коли читає дорослий, дитина краще засвоює інформацію, запам’ятовує слова і сприймає переживання героїв.
   9. Хочеш, щоб читання книжок приносило дитині максимум користі? Тоді активізуй читання своїми запитаннями по тексту: що більше сподобалося з прочитаного, що хотів сказати, зробити герой, як би ти вчинив на місці героя? Це допоможе розвивати у дитини мислення, пам’ять, мовлення й уяву.
   10. Читання вголос – це один із перших і кращих методів виховання дитини, адже читання одночасно і навчає, і розвиває, і розважає.