ЗНО 2022: до чого готуватися абітурієнтам Рівненщини.
·
Реєстрацію на національний мультипредметний тест, яким цьогоріч замінили звичне зовнішнє незалежне оцінювання, продовжили до 19 квітня. Як розповів завідувач кабінету ЗНО обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Опольський, через війну немає можливості провести зовнішнє незалежне оцінювання у звичному паперовому форматі, тому прийняли рішення змінити його на комп'ютерне.
Дарина Демчук навчається в Рівненській українській гімназії. Дівчина планує вивчати юриспруденцію в одному з українських університетів. До зовнішнього незалежного оцінювання почала готуватися у 10 класі, нині вона в 11.
"Дуже прикро, що цей процес перервала війна. Ми багато волонтерили під час цього періоду, збиралися. Було, звісно, спочатку не до підготовки до будь-яких екзаменів, було дуже важко. Але на цьому рівні, коли приходять якісь позитивні звістки із ЗСУ, то якось навпаки з'являється новий стимул працювати, творити. І ти розумієш, що коли це все закінчиться, а це обов'язково закінчиться і я надіюсь на нашу перемогу, то доведеться відбудовувати країну саме нам, і наша країна потребує професіоналів", — каже абітурієнтка.
Готуватися до мультипредметного тесту так само як і до ЗНО радить абітурієнтам вчителька української мови Оксана Парфенюк. Адже він також заснований на навчальній програмі.
"Насамперед потрібно відвідувати уроки, хоча вони й відбуваються дистанційно, але вчителі намагаються докласти максимум зусиль для того, щоб підготувати учнів до мультипредметного тесту. Також могла б порадити звернути увагу на тести, які є на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, адже завдання будуть побудовані за зразками минулих років", — каже педагогиня.
ЗНО у минулих роках проводили у письмовому форматі. За словами Ігоря Опольського, цьогоріч абітурієнти іспит складатимуть на комп'ютері. Відомо, що тест триватиме півтори години та складатиметься з трьох частин.
"Зокрема це буде: частина українська мова, частина математика і третя частина історія України. Проте, коли це буде відбуватися, як це буде відбуватися і в які терміни, Український центр оцінювання якості освіти повідомить згодом. Також центр працює над механізмом стосовно внутрішньо переміщених осіб: якщо вони створили реєстраційну картку, то їм повторно, приїхавши сюди, реєструватися не треба", – додає завідувач кабінету ЗНО обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти.
Станом на 8 квітня на Рівненщині на національний мультипредметний тест зареєструвалися понад 13 тисяч абітурієнтів. За словами Ігоря Опольського, якщо учасник раніше подавав заявку для проходження ЗНО, нової подавати не потрібно.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram