Всесвітній день читання вголос
5 лютого у світі відзначають Всесвітній день читання вголос
Уперше проводити Всесвітній день читання вголос запропонувала організація LitWorld 11 років тому. Головною метою організатори називають отримання насолоди від спільного читання та співпереживання історій, а також популяризацію навичок грамотності. Відтоді це переросло в масштабний рух, який об’єднує читачів, письменників та слухачів по всьому світу. Наприклад, торік хештег Всесвітнього дня читання вголос #WorldReadAloudDay потрапив у топ-тренди в соціальній мережі Twitter, об’єднавши людей з майже 170 країн світу. Організації вдалося залучити до читання вголос зірок-амбасадорів та більш ніж мільйон учасників. Тож цьогорічний Всесвітній день читання вголос — гарна можливість долучитися для великих і маленьких українських читачів.
Головною причиною, чому варто звернути увагу на розвиток навички читання вголос, є те, що в ній закріплені важливі елементи загальної грамотності дитини: спостереження, читання, писання, говоріння та слухання. До слова, згідно з дослідженням Ukrainian Reading and Publishing Data за 2018 рік, в Україні лише 20 % респондентів читають дітям книжки щодня або кілька разів на тиждень, 4 % — кілька разів або раз на рік, а 14 % — ніколи.
Учителі та учні Вирівської школи І-ІІІ ступенів вперше долучилися до учасників Всесвітнього дня читання вголос, читали скрізь: у школі, у класі, у бібліотеці, у спортзалі, на коридорі, на уроці, на перерві. Довели всім і собі, що читати – круто, читати – клас.