ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ
Морально вихована людина – це людина, яка глибоко усвідомлює саму себе й може сама свідомо керувати своїми вчинками, спрямовуючи їх на досягнення суспільно важливих цілей і підпорядковуючи їх нормам і вимогам людяності.
Школа покликана не тільки давати міцні знання, а і готувати молодь до суспільно активного життя, в якому правосвідомість є основою людського співіснування. Життєва практика доводить, що відсутність можливості розвитку особистості школярів, зокрема – правового, - неминуче призводить до деградації, до повернення на нижчі, егоїстичні рівні свідомості. Це затримує й ускладнює процес формування людини майбутнього. Потреби кожної людини унікальні, а шлях їх розвитку носить індивідуальний характер. Тому важко накреслити загальні підходи, розробити універсальні методи успішного морального розвитку дитини.
Морально вихована людина – це людина, яка глибоко усвідомлює саму себе й може сама свідомо керувати своїми вчинками, спрямовуючи їх на досягнення суспільно важливих цілей і підпорядковуючи їх нормам і вимогам людяності. Людина, яка має правову свідомість сама контролює свої дії. Прагне не допускати їх відхилення від певних суспільних вимог і норм.
Здатність людини самостійно оцінювати свої вчинки і нести відповідальність не тільки перед іншими, але й перед самим собою, є свідченням правової культури та моральної зрілості людини. Така людина керується почуттям або розумінням свого обов’язку. Обов’язок людини – це вимога до неї з боку суспільства, що сприймається нею як особисте завдання. Не можна уявити морально розвиненої людини, якій би не були властиві такі риси, як гідність і честь. Тому основним завданням виховного процесу в школі є правове виховання підростаючого покоління, формування правової культури майбутніх громадян нашої держави. Над цим і працюють у нашій школі, формуючи правову культуру дітей не тільки на уроках правознавства, а і в позакласній роботі: формування учнівського самоуправління, конференції, лекторії, конкурси на кращого знавця права, зустрічі з представниками правоохоронних органів. Та одним із ефективних методів є «Тиждень права у школі», який проводиться щорічно (07.12.- 11.12.2020) і діти з великим задоволенням приймають у ньому участь.